Produktbeskrivelse

Højde (mm)OverfladeBredde (mm)Vægt (kg/m²)Spænd (mm)Punktlast L/125 (kN)Fladelast L/125 (kN)Nedbøj. L/125 (mm)Punktlast L/200 (kN)Fladelast L/200 (kN)Nedbøj. L/200 (mm)
30Lukket5-719,530012,3184,772,407,6952,981,50
30Lukket5-719,54508,3050,193,605,1931,372,25
30Lukket5-719,56006,4014,044,804,008,783,00
30Lukket5-719,58503,339,086,802,085,674,25
30Lukket5-719,510002,054,798,001,283,005,00
30Lukket5-719,512501,451,7210,000,901,086,25
38Lukket5-72630032,75154,142,4020,4796,341,50
38Lukket5-72645016,4791,423,6010,2957,142,25
38Lukket5-72660011,6625,594,807,2816,003,00
38Lukket5-7268505,7916,536,803,6210,334,25
38Lukket5-72610003,688,388,002,305,245,00
38Lukket5-72612502,553,0210,001,591,896,25
50Lukket6-828,550018,99195,284,0011,87122,052,50
50Lukket6-828,585011,4031,146,807,1319,464,25
50Lukket6-828,510009,1222,848,005,7014,285,00
50Lukket6-828,512507,3612,3210,004,607,706,25
50Lukket6-828,515003,616,3612,002,263,987,50
50Lukket6-828,517501,773,6414,001,112,288,75
Belastninger er beregnet for et areal på 200 x 200 mm med en maximal nedbøjning på 1/125.

Produktblad sidst opdateret 2. maj 2014

 

Print Friendly, PDF & Email